Ultrasonografia a tomografia komputerowa dla podejrzanej kamicy nerkowej AD 2

Pacjenci z podejrzeniem kamicy nerkowej byli losowo przydzielani, w stosunku 1: 1: 1, do jednej z trzech grup obrazowania: ultrasonografii wykonywanej przez lekarza ratunkowego (ultrasonografia w punkcie opieki), ultrasonografii wykonywanej przez radiologa (radiografia ultrasonografia), lub CT jamy brzusznej. Pacjenci byli losowo przydzielani tylko w godzinach, kiedy wszystkie trzy techniki obrazowania były wykonalne. Randomizacja została przeprowadzona za pomocą funkcji RANUNI w oprogramowaniu SAS na stronie internetowej badania. Po przypisaniu opiekę pacjentów podczas wizyty w oddziale ratunkowym w momencie rekrutacji zarządzano według uznania leczących lekarzy, w tym decyzji dotyczących dalszego obrazowania oraz leczenia i usposobienia pacjentów. Protokół i plan analizy statystycznej są dostępne pod adresem. Badana populacja
Zapisaliśmy pacjentów od października 2011 r. Do lutego 2013 r. Pacjenci zostali zidentyfikowani zgodnie ze swoim raportem dotyczącym objawów zapisanym na tablicy śledzenia pacjenta w oddziale ratunkowym. Pacjenci w wieku od 18 do 76 lat, którzy zgłosili ból w okolicy bocznej lub brzusznej, kwalifikowali się do udziału w badaniu, jeśli lekarz ratujący leczenie zdecydował się zamówić badanie obrazowe w celu ustalenia lub wykluczenia podstawowej diagnozy kamieni nerkowych. Pacjenci, których lekarz prowadzący uważał za pacjentów z wysokim ryzykiem poważnych, alternatywnych rozpoznań, takich jak ostre zapalenie pęcherzyka żółciowego, zapalenie wyrostka robaczkowego, tętniak aorty lub zaburzenia jelit, nie kwalifikowały się do tego, ani nie były kobietami w ciąży. Mężczyźni ważący więcej niż 129 kg (285 funtów) i kobiety ważące więcej niż 113 kg (250 funtów) byli wykluczeni, ponieważ dokładność obrazowania może być zmniejszona u otyłych pacjentów. Pacjenci, którzy mieli pojedynczą nerkę, którzy przeszli transplantację nerek lub byli poddawani dializie, nie kwalifikowali się. Uniwersytet Kalifornijski, San Francisco, Komitet ds. Badań nad Ludzkimi i instytucjonalna rada przeglądowa w każdej z uczestniczących stron zatwierdziły badanie. Wszyscy uczestnicy wyrazili pisemną zgodę.
Obrazowanie początkowe
Badanie ultrasonograficzne w punkcie opieki zostało przeprowadzone przez lekarzy medycyny ratunkowej, którzy przeszli szkolenie zgodnie z zaleceniami American College of Emergency Physicians. Radiologiczne badania ultrasonograficzne wykonywano w oddziałach radiologii zgodnie z wytycznymi Towarzystwa Radiologów w USG lub American Institute of Ultrasound in Medicine. CT przeprowadzono zgodnie z lokalnymi standardami. Pacjenci i dostawcy byli świadomi metody obrazowania, do której przypisano pacjentów.
Wyniki
Badanie miało trzy podstawowe wyniki: diagnozy wysokiego ryzyka z komplikacjami, które mogą być związane z nieudanymi lub opóźnionymi diagnozami, skumulowaną ekspozycją na promieniowanie z obrazowania i kosztami całkowitymi (nie zgłoszono tutaj)
[przypisy: mydlo marsylskie, clatra ulotka, dorośli z zespołem aspergera ]

Powiązane tematy z artykułem: clatra ulotka dorośli z zespołem aspergera mydlo marsylskie