Nie „Medycyna uspołeczniona” – izraelska wizja reformy służby zdrowia cd

Te uprawnienia ograniczają wybór i przejrzystość systemu. Generalna Federacja Pracy zwabiła pracowników, zapewniając im świadczenia zdrowotne, ale uniemożliwiła swoim członkom wstępowanie do planów innych niż te, które kontrolował – Ogólny Fundusz Chorobowy – i wykorzystała składki przeznaczone na opiekę zdrowotną do innych celów niemedycznych. Większa konkurencja i wybór oferowany przez NHIL sprawiają, że plany i dostawcy stają się bardziej odpowiedzialni przed swoimi członkami lub członkami, którzy teraz mają swobodę zmiany planów. Zintegrowany, ale zdecentralizowany system opieki zdrowotnej, kierujący się tymi zasadami, nie jest socjalizmem, bez względu na to, jak się go definiuje. Systemy zaprojektowane zgodnie z tym rodzącym się paradygmatem zostały utrzymane w mocy przez konserwatywnych przywódców politycznych, takich jak brytyjska Margaret Thatcher, a ostatnio także australijski John Howard, który zrozumiał, że dobra opieka zdrowotna to nie tylko kwestia technologii, ale także produktu finansowania i organizacji. Opieki.
Być może obecny kryzys gospodarczy zapewni perspektywę i dynamikę niezbędną do przeprowadzenia zmian w Stanach Zjednoczonych. Po pierwsze, kryzys pokazuje, że chociaż wolne rynki są czasami błogosławieństwem, mogą stać się klątwą, jeśli nie będą odpowiednio uregulowane. Jest to uznana mądrość dotycząca rynków opieki zdrowotnej w większości rozwiniętych gospodarek. Kryzys grozi także pozostawieniem jeszcze większej liczby Amerykanów bez odpowiedniej opieki; w tak trudnych czasach finansowych odciążenie Amerykanów od nieprzewidywalnych, nieuniknionych i nie do zniesienia wydatków na leczenie może stanowić najbardziej praktyczną i skuteczną ulgę podatkową wszystkich.
Stany Zjednoczone postąpiłyby dobrze, by pozbyć się bezpodstawnej retoryki i spostrzeżeń na temat uspołecznionej medycyny i dostosować politykę opieki zdrowotnej do polityki jej bliskich sojuszników w krajach rozwiniętych. Sądzę, że taka sytuacja uratowałaby amerykańskie życie i sprawiłaby, że obywatele USA byliby zdrowsi i prosperowali bardziej niż dziś.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Nie zgłoszono żadnego potencjalnego konfliktu interesów związanego z tym artykułem.
Ten artykuł (10.1056 / NEJMp0908269) został opublikowany 4 listopada 2009 r. O godz.
Author Affiliations
Z Wydziału Administracji Systemów Zdrowia, Uniwersytet Ben-Guriona w Negev, Beer-Sheva, Izrael; Centrum Badań Polityki Społecznej Taub w Izraelu, Jerozolima; oraz National Bureau of Economic Research, Cambridge, MA.

[więcej w: metoda ruchu rozwijającego weroniki sherborne kurs, kuzynka brzozy, olx orneta ]

Powiązane tematy z artykułem: kuzynka brzozy metoda ruchu rozwijającego weroniki sherborne kurs olx orneta